ČSSD Hradec Králové jde do voleb s pěti prioritami

Hradec Králové, 27. srpna 2018 – Sociální demokraté v pondělí 27. 8. uveřejnili program pro podzimní volby do zastupitelstva města a představili kandidátní listinu včetně nové tváře v čele – Mgr. Jany Fröhlichové (33 let). Budou usilovat o hlasy voličů s pěti prioritními okruhy témat. Mezi nimi nalezneme zvelebování předměstí a sídlišť, proseniorskou politiku, budování dostupného bydlení, opatření pro plynulejší dopravu a strukturální udržitelný rozvoj města.

Jana Fröhlichová pracuje pro Ministerstvo práce a sociálních věcí a za své osobní priority bere především přípravu města na stárnutí populace, proseniorská opatření a budování dostupného nájemního bydlení ve městě. Fröhlichová, ačkoli je v komunální politice nováčkem, se pohybuje dlouhodobě v prostředí sociální politiky a dříve pracovala např. jako odborný poradce v Senátu PČR. Její kandidaturu podporuje Rada seniorů ČR a Sdružení nájemníků ČR, které jí je zároveň odbornou oporou v programových návrzích pro dostupnost bydlení v Hradci Králové. „Janu Fröhlichovou podporuji v její kandidatuře velmi rád. Známe se dlouho a oceňuji její pracovitost, kompetentnost a lidskost. Společně působíme již několik let v Republikové radě Sdružení nájemníků ČR a prosazujeme dostupnost bydlení, mezigenerační solidaritu a lidská práva. Jsem přesvědčen, že Jana Fröhlichová splňuje všechny předpoklady pro výkon funkce, na kterou kandiduje,“ uvedl předseda SON ČR a statutární místopředseda Rady seniorů ČR Ing. Milan Taraba.

Víc pro Hradec podle receptu ČSSD

ČSSD se v případě úspěchu v podzimních volbách chystá investovat do revitalizace hlavních tříd městských předměstí, rozšiřovat počty parkovacích míst na sídlištích a podporovat zdejší komunitní život. Jde vstříc občanům a navrhuje zavést participativní rozpočet pro městské části, kdy by sami obyvatelé rozhodovali, do čeho konkrétního se u nich v místě bude investovat a kolik. Pro seniory zavede na magistrátu ombudsmana a mimo jiné chystá také pro město a okolí tzv. senior taxi, které za poslední rok zavedlo již několik měst a krajů po ČR. V rámci dostupnosti bydlení se především chystají stavět nové byty, přichází však také například s cenovou mapou nájmů pro reflexi situace ve městě a pomoc v řešení nájemních vztahů obyvatel. V rámci udržitelného rozvoje města se sociální demokraté chystají připravit město na klimatické změny rozvojem přírodních a vodních prvků ve městě. Akcentují také téma bezpečí ve městě.

MHD zdarma, je to možné

Obdobně jako mnozí kandidující konkurenti zmiňují ve svém programu potřebu plynulejší dopravy ve městě a odlehčení zátěže od tranzitní dopravy, ale i samotného centra od osobních vozů a otevírají možná kontroverzní, nicméně především ekologické a vizionářské, téma zavedení hromadné dopravy ve městě zdarma.