Představení kandidátky na primátorku – Mgr. Jany Fröhlichové

Dobrý den,

dovolte, abych se Vám představila. Jmenuji se Jana Fröhlichová, je mi 33 let a jsem kandidátkou ČSSD na primátorku města Hradec Králové. Ve své profesi se věnuji dlouhodobě sociálním oblastem. V současnosti pracuji přímo pro Ministerstvo práce a sociálních věcí a koordinuji práci v oblasti přípravy na stárnutí populace v Královéhradeckém kraji. Pomáhám s realizací opatření pro seniory v oblasti sociální a zdravotní péče, volnočasových aktivit, vzdělávání, mezigeneračních vztazích atd. Zároveň pracuji i pro Sdružení nájemníků ČR, kde funguji jako bezplatný poradce pro lidi, kteří mají problémy v otázkách bydlení, fungování družstev, SVJ či s nájemními vztahy.

Čím dál víc při své práci narážím na to, že nezáleží, jak kvalitně je odvedena, ale zda pro realizaci je politická vůle. Proto jsem se rozhodla kandidovat do zastupitelstva našeho města a pokusit se s tím něco dělat. Chci využít svých zkušeností a zároveň odhodlání. Hradec Králové je krásné město, ale v poslední době cítím, že by šlo dělat víc.

Mými osobními prioritami je město více přizpůsobeno pro potřeby seniorů (služby, zdravotnictví, sociální péče, bezbariérovost, aktivní vyžití, v neposlední řadě bydlení a doprava) a více dostupného nájemního bydlení. Chci zlepšit dostupnost bydlení pro seniory, ale také pro rodiny s dětmi i běžné nájemníky. Město musí znovu začít stavět byty, aby snížilo neúměrně vysoké ceny soukromých developerů. Chci se samozřejmě také starat o naše město v jeho každodenních potřebách (oprava komunikací, chodníků, revitalizace hlavních tříd na předměstí, zvelebování sídlišť apod. by měly být samozřejmostí), ale také strukturálně rozvíjet naše město s ohledem na výzvy, které nás v budoucnu čekají (problémy spojené se suchem, plynulost dopravy ve městě, bezpečí, komunitní život, mezigenerační vztahy atd.).

Prosím přijďte v 5. a 6. října k volbám. A pokud uznáte za vhodné podpořit sice mladou kandidátku, ale takovou, která je plná odhodlání pracovat pro naše město, budu Vám vděčná za podporu. Jsem přesvědčená, že v mnoha ohledech Hradec má na VÍC a udělám pro to maximum!