Komise a výbory nového zastupitelstva již mají své členy

Poradní orgány rady a zastupitelstva jsou již personálně obsazené a mohou začít pracovat pro nové zastupitele v Hradci Králové v tomto funkčním období. Minulý týden městská rada schválila členy komisí v jednotlivých oblastech kompetencí města, na dnešním zastupitelstvu bylo potvrzené i obsazení třech výborů, které budou zásadní záměry města projednávat z odborného pohledu a zastupitelům tak poskytovat důležité podklady pro jejich rozhodování.
Ilustrační obrázek

Hradecké zastupitelstvo má zřízeny výbory kontrolní a finanční, což je zákonem stanovená povinnost, navíc bude zasedat i výbor pro územní plánování, rozvoj a investice města. Stejně tomu bylo i v minulém volebním období. Předsedou finančního výboru se stal Jiří Gelbič ze zastupitelského klubu ANO 2011, kontrolní výbor bude řídit Pavel Bulíček (Česká pirátská strana) a výboru pro územní plánování bude předsedat Oldřich Vlasák (ODS). Výbory mají jedenáct členů a tvoří je odborníci nebo zastupitelé, kteří se věnují dané problematice.

Rada města Hradce Králové bude mít k dispozici devět komisí, které se budou věnovat oblastem jako je školství, sociální věci, doprava, životní prostředí či kultura a cestovní ruch. Podobně jako u výborů jsou členy komisí buď přímo zastupitelé nebo jimi nominovaní odborníci z jednotlivých oborů. Seznam a složení jednotlivých komisí lze nalézt zde, obsazení výborů pak zde.

Petr Vinklář, tiskový mluvčí MmHK

 

Zdroj: https://www.hradeckralove.org/komise-a-vybory-noveho-zastupitelstva-jiz-maji-sve-cleny/d-67557/p1=16897?fbclid=IwAR0ipwntl5UnrycUY0N-sl5O49dJTeSONLGZvHz8sOhmsEjP-15oCQJ9mcI