“Planetu máme jen jednu!” říká hradecký kandidát do EP René Příhoda

René Příhoda kandidující na 12. místě kandidátní listiny ČSSD do Evropského parlamentu má ujasněné své priority, o jejichž realizaci po zvolení bude usilovat. Za hradeckou sociální demokracii jednoznačně preferenční hlas na č. 12!

 

Vážené dámy, vážení pánové, vážení přátelé,

 

Tento týden proběhnou volby do Evropského parlamentu a bude jen nás, kam bude Evropská unie v následujících letech směřovat. Evropská unie je v současnosti tou nejlepší a jedinou možností, kterou v rámci globalizovaného světa realisticky máme. Jako jeden příklad za všechny lez uvést odcházení/obcházení Velké Británie, která se potácí mezi setrváním a vystoupením. A to i přesto, že Velká Británie, jako historicky světový hegemon a jako ostrovní stát má na rozdíl od České republiky mnohem lepší předpoklady pro absenci v EU a tvorbu vlastní reálné politiky.

Jako kandidát ČSSD do Evropského parlamentu je zřejmé, jakou politiku v Evropském parlamentu budu prosazovat. Avšak každý z poslanců se v rámci daného směru zaměřuje zejména na oblasti, kterým rozumí (nebo si to alespoň myslí), proto zde uvedu několik priorit, které bych měl za osobní cíl v Evropském parlamentu prosazovat.

Za mé priority považuji zejména kohezní politiku, tedy výraznou podporu méně a středně rozvinutých evropských regionů, pro které by byly vyčleněny přímé finanční prostředky. V rámci kohezní politiky alokace financí na výzkum, vývoj a inovace z oblasti tzv. měkkých projektů a rozvoje infrastruktury z oblasti tvrdých projektů. Dále efektivní alokace finanční prostředků pro nevládní organizace, a to na základě přísných kritérií s důrazem na koncového destinatáře, podpora sportovních organizací na všech úrovních, zejména amatérské, ale i poloprofesionální, a to ve vazbě na zdravý životní styl. V neposlední řadě též podpoře nízkoemisního fungování obyvatelstva a ochrany krajiny a přírody, protože jak si všichni uvědomujeme, planetu máme jen jednu.

Vážené dámy, vážení pánové, vážení přátelé. Ať již vidíte smysl ve výše uvedených prioritách nebo jste si našli vlastní priority u jiných kandidátů, důležité je přijít k volbám a svůj hlas nechat zaznít.

 

Se srdečným pozdravem

 

René Příhoda