Aktuality

Nad cenou lávky zůstává zdravý rozum stát!

Zastupitelstvo odsouhlasilo dalších 8,5 milionu korun na stavbu lávky. Ono tedy nemělo již jinou možnost, když vedení města bez vědomí zastupitelů schválilo firmě více práce, protože neschválení by vedlo k ještě většímu prodražení stavby.

Na celé věci je strašné, že celá lávka bude stát 170 milionů korun. Ještě, že tam je dotace 110 milionů z EU fondů, ale celkově je tato cena šíleně přemrštěná. V okolních městech, ale i u nás v jiných lokalitách, se staví lávky pro pěší a cyklisty levněji. Nechci ani počítat, kolik chodníků nebo cyklostezek by se za ty peníze postavilo.

Někdo může říct, že bude lávka jedinečná, je postavena speciální metodou atd. Souhlasím, asi bude opravdu krásná, ale prosím budoucí zastupitele, pokud vypisujeme výběrové řízení nebo architektonickou soutěž, jednou z podmínek musí být HOSPODÁRNOST realizované stavby. Hradec Králové má spoustu investičních akcí, rozbité chodníky, poškozených cyklostezek, opravdu nemáme na rozhazování a tvorbu architektonických „super“ staveb za 3-4 násobek ceny obdobné stavby!

Jan Král

lídr kandidátky ČSSD do zastupitelstva města Hradec Králové